Szukasz ekologicznych przetworów? Wybierz żywność z certyfikatami

Szukasz ekologicznych przetworów? Wybierz żywność z certyfikatami

Jeśli potrzebujesz ekologicznej żywności, koniecznie wejdź na artmankiszonki.pl.

Od dynamicznego rozkwitu przemysłu żywieniowego, który daje się zauważyć od zeszłego wieku, artykuły konsumowane przez nas na co dzień zaczęto coraz częściej nasycać licznymi związkami wydłużającymi ich świeżość. Jednak wraz z coraz szerszym zainteresowaniem nabywców odnośnie tego, co spożywają i jakie może to wywoływać następstwa dla ich samopoczucia, ostatnimi czasy coraz częściej szukają oni towarów wytworzonych z żywności nieprzetworzonej.

Eko żywność – mniejsza zawartość metali ciężkich, azotynów oraz azotanów

By jakiś wyrób sprzedawany w naszym kraju mógł mienić się „ekologicznym”, musi spełnić kilka przesłanek. Żywność eko i przetwory z niej wytworzone muszą posiadać określone certyfikaty przyznawane przez wskazane do tego instytuty. Nadrzędnym jednak przymiotem spożywczych artykułów eko jest to, iż wykorzystane do ich przygotowania owoce i warzywa uprawiano według głównych zasad rolnictwa ekologicznego. To oznacza, że rolnicy nie stosowali chemicznych nawozów ani pestycydów mogących mieć szkodliwy wpływ nie tylko na zdrowie ludzi, lecz które też są zagrożeniem dla otoczenia. Niektóre bowiem nawozy wywołują odkwaszenie gleby lub zatruwają wody gruntowe, a natryski upraw syntetycznymi pestycydami nieraz powodują np. obumieranie pożytecznych owadów. Natomiast na skutek ekologicznej uprawy rośliny mają niższą zawartość metali ciężkich, azotynów oraz azotanów, a to znaczy, iż mniej tych szkodliwych substancji przeniknie do ustroju ich konsumentów.

Kupujesz eko żywność? Sprawdzaj szczegółowo informacje na etykiecie

Przetwory ekologiczne podlegają ciągłemu nadzorowi na wszystkich etapach produkcji, w tym też w trakcie przechowywania oraz przewozu. Co kluczowe, gdy przetwór spełnia kryteria, jego wytwórca nie licząc rutynowych informacji m.in. o wartościach odżywczych, wadze netto, miejscu produkcji składników, dacie przydatności do spożycia oraz temperaturze przechowywania, musi też obowiązkowo podać numer ID jednostki certyfikującej ten artykuł i umieścić logo produkcji ekologicznej UE, czyli listek ułożony z gwiazd. Poszukując żywności ekologicznej powinno się więc czytać uważnie etykiety produktów, a kupując je online bezpośrednio od producenta sprawdzić, czy opublikował on na stronie informację o uzyskanych certyfikatach.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]