Strój do jazdy konnej – bryczesy

Strój do jazdy konnej – bryczesy

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, ogromnych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale także odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo wykonane spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z materiałów najwyższej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców dających dobrą przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, obejmujący również łydki i uda. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort termiczny w czasie jazdy. Znaczenie mają również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]