Rodzaje łańcuchów śniegowych

Rodzaje łańcuchów śniegowych

Jeśli chcesz zamówić łańcuch na koła, odwiedź ten adres.

Łańcuchy na koła w znacznym stopniu zwiększają przyczepność samochodu w ekstremalnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, głównie na spadzistych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest między innymi w Bułgarii, Turcji i Norwegii), w innych natomiast są one niezbędnym elementem wyposażenia auta tylko w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład w Hiszpanii, Niemczech, Polsce i we Włoszech). Jak jednak modele łańcuchów samochodowych można nabyć?

Typy łańcuchów samochodowych

Łańcuchy na koła dzielimy zazwyczaj mając na względzie ich zastosowanie. Rozróżniamy typy wykonane z myślą o wykorzystywaniu w pojazdach osobowych, ciężarowych, dostawczych i terenowych, a także w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się również mocowaniem, które musi być dopasowane do rodzaju felgi, grubością i przekrojem ogniwa (zazwyczaj jest to kształt rombowy ukośny) oraz wzorem zaplotu. Różne są również materiały, z których produkuje się łańcuchy samochodowe. W dzisiejszych czasach producenci używają głównie stali manganowej bądź tytanowej.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów samochodowych wymaga pewnej zręczności i za pierwszym razem może być przyczyną znacznego stresu. Żeby go uniknąć, warto potrenować tę czynność w garażu lub na placu manewrowym. Z kolei prowadzenie samochodu z łańcuchami wymaga nieco innej techniki. Należy unikać poruszania się po odśnieżonych drogach, buksowania kół i przekraczania prędkości 50 km/h. Korzystając z łańcuchów na koła, trzeba też obowiązkowo kontrolować ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym przedłużymy okres ich eksploatacji.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]