Rękawice na motor – które wybrać?

Rękawice na motor – które wybrać?

Zobacz, gdzie kupić rękawice na motor.

Kupno rękawic jest na ogół najmniejszym wydatkiem na liście zakupów motocyklisty kompletującego swoją odzież, jednakże ich właściwy wybór jest niesłychanie istotny. Liczni eksperci uważają, że są one wręcz kluczową – obok, rzecz jasna, kasku – częścią motocyklowego ekwipunku. Podczas wypadku ludzie instynktownie wyciągają przed siebie dłonie, w związku z czym to one przyjmują większość siły uderzenia. Rękawice na motor powinny więc chronić dłonie, ale jednocześnie muszą gwarantować im wystarczającą swobodę ruchu w czasie jazdy. Ich wybór nie jest więc łatwą kwestią. Na co powinno się zwrócić uwagę przy ich kupnie? Jak wybrać rodzaj, który będzie adekwatny do panujących w tym momencie warunków?

Rękawice motocyklowe – popularne rodzaje

Kupując rękawice na motor, należy pomyśleć najpierw o tym, w jakich okolicznościach będziemy z nich korzystać. Wyróżnia się kilka odmian rękawic na motor. Rękawice sportowe opracowane są w głównej mierze dla kierowców kochających szybką jazdę. Jeśli tymczasem preferujemy wolniejszy styl jazdy, warto postawić na rękawice turystyczne lub miejskie (te pierwsze zostały zaprojektowane tak, aby zagwarantować maksymalną wygodę w trakcie długodystansowych podróży). Motocykliści wybierający off-road, powinni zaś postawić na rękawice crossowe, które przeznaczone są do stosunkowo wolnej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie powinny być używane do poruszania się po nawierzchniach asfaltowych. Oprócz tego całkiem osobny typ rękawic stanowią przeciwdeszczowe rękawice na motor, które gwarantują ciepło i ochronę dłoni w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – kevlar, skóra i pozostałe solidne materiały

Szukając rękawic na motor warto obligatoryjnie mieć na uwadze to, z jakich materiałów zostały one wyprodukowane. Zalecamy te sporządzone ze skóry – głównie bydlęcej, kangurzej bądź koziej, a również te wzmocnione elementami z kevlaru oraz innymi tkaninami o zwiększonej wytrzymałości. Można też zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi przykładowo wkładki, które zapewnią wygodną podróż także zimą.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]