Opony do motocykli – stawiaj na jakość i właściwe dopasowanie

Opony do motocykli – stawiaj na jakość i właściwe dopasowanie

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz oponę motocyklową.

Bezsprzecznie jednym z kluczowych elementów jednośladu są opony. Tylko one w czasie jazdy dotykają nawierzchni drogi, więc to one w znacznym stopniu wpływają na osiągi, komfort oraz bezpieczeństwo podróży. To wystarczające argumenty za tym, żeby ich wybór dobrze przemyśleć i nie starać się zaoszczędzić na zakupie niedrogiego ogumienia. Na co więc zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy opony wysokiej jakości, a jednocześnie poprawnie dopasowane do modelu motoru, rodzaju przemierzanych zwykle tras i naszego stylu jazdy?

Opony motocyklowe – stosować się do wytycznych producenta pojazdu

Każdy model jednośladu ma wskazany jeden rozmiar opon, którego nie wolno zmieniać. Wprawdzie w przypadku aut zmiana rozmiaru często może okazać się możliwa, to dla właścicieli motocykli na ogół źle się kończy. Wybierając opony do motocykli musimy zatem precyzyjnie stosować się do zaleceń producenta motocykla, gdyż założenie innego ogumienia może mieć ogromny wpływ na stabilność i sterowność maszyny w trakcie jazdy.

Opony do motocykli – co oznacza indeks nośności i prędkości?

Wybierając opony do motocykli, pod uwagę trzeba wziąć również inne ich właściwości, za pomocą których ściślej dopasujemy je do uprawianego stylu jazdy. Olbrzymie znaczenie ma indeks nośnościinformujący o tym, jakie maksymalne obciążenie uniesie wybrane ogumienie. Kluczowy jest jednak indeks prędkości – im jest wyższy, tym większą prędkość uda się osiągnąć na tym modelu opon.

odróżniają radialne i diagonalne opony motocyklowe?

Przy wyborze opon do motocykla warto przyjrzeć się również kształtowi ich osnowy, a więc karkasowi. Pod tym względem rozróżniamy dwa rodzaje opon – radialne oraz diagonalne. Te ostatnie, ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję i sprawdzają się głównie w jeździe w terenie. Opony radialne zaś cechuje promieniste ułożenie osnowy oraz większa sztywność, co powoduje, że są najlepszym wyborem do maszyn sportowych.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]