Gdzie są potrzebne środki do dezynfekcji powierzchni?

Gdzie są potrzebne środki do dezynfekcji powierzchni?

Chcesz kupić środki odkażające? Skieruj się na tę stronę.

Profesjonalne środki antyseptyczne pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki antyseptyczne – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków antyseptycznych na ogół znajdziemy aldehydy, chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, żele oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Przeznaczenie środków do dezynfekcji

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują także zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]