Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Potrzebujesz domowego urządzenia do drenażu limfatycznego? Wejdź na https://bit.ly/3CTtarb.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX w. – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy masażysty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są urządzenia do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory mankiet uciska kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje dużo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji cellulitu czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe aparaty do masażu limfatycznego

Dużo opcji zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby cyklicznie stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu mobilnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz stosunkowo lekkie, w związku z tym bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. zaburzenia rytmu serca bądź nowotwór, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]