Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Jeśli chcesz nabyć toczek jeździecki, koniecznie wejdź na horse-trade.pl

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można nabyć 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]