Aranżujesz ogród? Rozważ ustawienie rzeźby ogrodowej

Aranżujesz ogród? Rozważ ustawienie rzeźby ogrodowej

Rzeźby do ogrodu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na terenach ogólnodostępnych, ale także na prywatnych posesjach. Którą metodą się je wykonuje? Kto na ogół nabywa rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie ozdobnej figury?

Rzeźby do ogrodu – nieprzeciętny sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz popularniejszym sposobem na aranżację prywatnych ogrodów i terenów publicznych. W dzisiejszych czasach znacznym zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wytworzone poprzez odlew, których kształt jest opracowany w oparciu o preferencje klienta, jego predyspozycje, jak również wielkość ogrodu. W obszernych powierzchniach wyśmienicie sprawdzą się pokaźne, monumentalne figury, które oczarowują swoim dostojnym charakterem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się natomiast zastosowanie niedużych rzeźb. Klienci mogą wybierać pomiędzy rzeźbami w stylu minimal lub wręcz przeciwnie – zdecydować się na barokowe wzory. Dobór stosownej rzeźby musi uwarunkowany stylem ogrodu oraz tym, jaki efekt chcemy finalnie osiągnąć. Dużym zainteresowaniem cieszą się też niecodzienne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te to wspaniała forma dekoracji przestrzeni.

Dla kogo rzeźby ogrodowe?

Rzeźba ogrodowa to wyraz szacunku do sztuki i jest kupowana przez podmioty różnego rodzaju. Rewelacyjnie komponuje się w parkach, miejskich zieleńcach, laskach, może także być ozdobą posesji przy galerii sztuki, placówce naukowej, gmachu ministerialnym, hotelu bądź innym obiekcie o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają także osoby prywatne, które zamierzają nadać swojemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na antyk bądź zdecydować się na prostą rzeźbę, która podkreśli współczesny charakter ogrodu. Popularne są też imponujące rzeźby orientalne, które będą doskonałym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu azjatyckim.