Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie świeżości wywołują jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią nieprzyjemne zapachy oraz mają pozytywny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w wyniku oddziaływania silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź emitowania ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak kopiarki, telewizory czy komputery, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego by na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym papierosowy czy niebezpieczne wirusy i mikroorganizmy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w placówkach oświaty, instytucjach publicznych, biurach czy szpitalach, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.