Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Sprawdź, gdzie zamówić deskę panelową.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę kilka chwil, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o odseparowaniu paneli od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odczekać czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nadmiaru wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi, która musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]