Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Szukasz listwy podłogowej? Powinieneś odwiedzić ten adres

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli i ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością dostateczny argument, by nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]