Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Społeczeństwo pomału zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: sadzę, spaliny samochodów, kurz, pyły zawieszone PM10 czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Obecnie najlepszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – atuty

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz proste w obsłudze.