Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Planując wystrój domu, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na dekorację okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice ozdobne shutters

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można bez trudu je ułożyć pod rozmaitymi kątami, zależnie od zachcianek domowników. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, PCV, a także z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się najczęściej na oknach, jakkolwiek wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach widuje się jeszcze okazjonalnie, ale większość na pewno w kinie bądź na ekranie telewizora, bowiem tego typu okiennice są nadzwyczaj popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w RPA i w krajach śródziemnomorskich.

Ozdobne okiennice shutters dobrze komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale się prezentują, mają one również praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne miesiące powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać utracie ciepła. Shuttersy dobrze komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co powoduje, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości domu. Należy też zaznaczyć, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia sznurów, co rodzice dzieci czy posiadacze psów i kotów, które rozerwać zwisające linki, uznają na pewno za duży atut.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]