Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Chcesz zamówić filtr F9? Wejdź na marss.pl

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym względem nasz kraj plasuje się na jednym z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się nowe ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, w szczególności w pomieszczeniach, w których utrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj ważne (przykładowo w szpitalach).

Filtry minipleat typu mini-pleat – do domu i urzędów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, biurach czy urzędach świetnie sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich problemem również większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, sierść zwierząt czy spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 warto wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę, która wyróżnia się ogromną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, iż produkty te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna filtracja w wymagających warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a solidna konstrukcja, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na efektywną filtrację w ekstremalnych warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są tam, gdzie muszą być zachowane najwyższe normy sterylności powietrza, np. na liniach produkcyjnych przemysłu farmaceutycznej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Lokalizacja firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46