Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Sprawdź, jak zamówić usuwanie infekcji z WordPressa.

WordPress stał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż liczbę witryn oraz sklepów tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się już na miliony. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony tworzone na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerów?

Nie możesz zalogować się na stronę? Informacje zmieniły się nie przez Ciebie? Na stronie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może strona wysyła spam? To tylko kilka z potencjalnych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach niezbędne jest bezzwłoczne działanie, żeby znaleźć przyczynę infekcji i przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa często wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców warto powierzyć specjalistom od tego rodzaju działań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – wnikliwe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Eksperci zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych prowadzą drobiazgowy przegląd plików oraz baz danych strony. Badają kod zastosowanych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie dalszych infekcji. Jeśli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do listy zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć też wymagane czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Odwrócenie wszystkich efektów infekcji nie daje pewności, iż taki kazus nie nastąpi za kilkanaście miesięcy, dlatego istotne jest okresowe uaktualnianie WordPressa oraz stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]