Usługi prywatnego detektywa

Usługi prywatnego detektywa

Kim jest detektyw? Ten zawód rozwija się od XIX wieku, a stosowanie niezwykłych i fascynujących zasad dedukcji odbiło swój ślad w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się rozumowaniem logicznym i rozmaitymi niejawnymi metodami dochodzenia. Taka postać dedukcji ma na celu zidentyfikowanie prawidłowych wniosków w oparciu o dowody, wiarygodne informacje i przesłanki. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa dla klientów jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą być bardzo znaczące w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Zakres pracy detektywa

Coraz częściej korzystamy z pomocy prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, gdzie każda drobna przesłanka czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i aktów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z faktu, że zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest udowodnić nasze racje i argumenty. W celu ochrony własnych interesów wiele oszustw jest tuszowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przeinaczone. Tylko dobry detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.