Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, by używać sztucznych szczęk. Nie jest to niestety najlepsze wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale też wykazują sporo innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo efektów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś od razu po zabiegu – unikać napojów alkoholowych, bardzo ciepłych dań oraz tytoniu. Ważne jest również stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują opuchliznę i ból.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – z tego powodu bardzo ważne jest to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Dobrze zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne wskazówki.