Profesjonalna opieka nad grobem

Profesjonalna opieka nad grobem

Oblicze nagrobków zmarłych bliskich jest wyrazem naszego szacunku. Nie zawsze jednak znajdujemy chwilę, by się nimi zająć – nawet, jeśli nagrobki położone są w tej samej miejscowości, w którym żyjemy. Największe trudności zaczynają się jednak, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie oznacza to na szczęście, że pomniki są skazane na to, by zostać zaniedbane – świetnym wyjściem będzie wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje opisywana pomoc?

Opieka nad grobami zyskuje zainteresowanie

Na podobną pomoc decydują się nie tylko ludzie, którym brakuje wolnej chwili – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze przedsiębiorstw nietrudno znaleźć także ludzi w podeszłym wieku, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich zwyczajnie nie mają zdrowia. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko oferują także pochodne usługi, czyli zakładanie siedzeń oraz pomoc w załatwieniu przedłużenia opłaty oraz korekty liter.

Ile zapłacimy za opiekę nad grobami?

Ceny, które trzeba opłacić specjalistom czuwającym nad miejscami spoczynku naszych krewnych są naprawdę zróżnicowane. Zależą zwłaszcza od zakresu pomocy – jeśli wybieramy tylko pojedyncze czyszczenie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu zł. Gdy jednak zależy nam, by firma sprzątała nagrobek regularnie, powinniśmy pogodzić się z kosztem rzędu czterystu PLN co dwanaście miesięcy. Nie zapominajmy, że stawki uzależnione są również od gabarytów grobów, zaś najdroższe będzie utrzymanie familijnych grobowców.

Lokalizacja firmy:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]