Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Więcej o utylizacji starych mebli Kraków na maxgruz.pl.

Większość z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których z rozmaitych powodów nie chcemy się pozbyć. Żeby nie zagracały powierzchni mieszkaniu, najczęściej przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej albo do piwnicy. Rzecz jednakże w tym, że po kilku latach również w tych schowkach robi się na tyle ciasno, iż codzienne ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania skrupulatnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, aby uwolnić się od zebranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli z mieszkania, piwnicy i strychu.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Śmieci takie jak elementy ram okien, sprzęty elektroniczne, zużyte panele ścienne lub podłogowe czy popsute meble nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym autem. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przechowanie odpadów sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć świadczą także fachową asystę przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne zastosowanie materiału

Jeśli stare meble zostaną oddane do PSZOK-u albo podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu ich podług surowca, z którego są wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie służą do produkcji nowych garderób, łóżek oraz półek.

Lokalizacja firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]