Mikropigmentacja głowy – czasowy tatuaż ukrywający braki w owłosieniu

Mikropigmentacja głowy – czasowy tatuaż ukrywający braki w owłosieniu

Potrzebujesz informacji o mikropigmentacji głowy? Dobrze trafiłeś!

Na pewno szukając ofert gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym wyobrażeniu mikropigmentacja to jedynie mniej używane określenie na modny wśród pań makijaż permanentny. Jednakże możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, która poza kosmetyką ma też zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – alternatywa dla zabiegu przeszczepu włosów

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają przede wszystkim panie pragnące zredukować czas przeznaczany każdego dnia na nakładanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak chcą się każdego dnia prezentować. Istnieje jednakże także mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma znaczny wpływ na psychikę osoby, która się jej podejmuje. W ostatnim czasie bardzo popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który z uwagi na brak pieniędzy nie może zdecydować się ogromny odsetek osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala także zwiększyć stopień zadowolenia z własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne ukrywanie bielactwa oraz blizn, jak również optyczna rekonstrukcja aureoli sutkowej.

Na czym polega mikropigmentacja medyczna?

Na pierwszy rzut oka mikropigmentacja wygląda jak zwykły proces wykonania tatuażu. Linergista względnie linergistka, albowiem tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem wykonuje nakłucie naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu ostateczny rezultat nie jest permanentny i widoczny jest w przybliżeniu przez rok. Dlaczego? W trakcie tatuażu pigment umieszczany jest w głębokich warstwach skóry, natomiast podczas mikropigmentacji wprowadza się go stosunkowo płytko. To dlatego wraz ze złuszczaniem się naskórka z upływem miesięcy barwnik pomału zanika. W związku z tym jeśli zamierzeniem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe maskowanie łysiny albo przerzedzonych włosów, musi ona mieć świadomość, że niezbędne będzie systematyczne ponawianie zabiegu w mniej więcej rocznych odstępach.

Lokalizacja firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]