Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde schorzenia jamy ustnej możemy wyleczyć zwykłymi technikami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w razie uszkodzonych dziąseł, konieczności wstawienia implantów lub mostów, znacznych uszkodzeń zębów i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju narośli lub guzów. Które metody bywają jednak stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych ubytków lub chorych po złamaniach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także leczeniem wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą nowotworów czy owrzodzeń – oraz regeneracją chorych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Dobrze zatem napisać parę słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma też atmosfera w poradni i stosunek stomatologa do pacjentów – wiele mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy między innymi w sieci bądź w gronie bliskich.