Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Oferta przyjęcia komunijnego w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was stworzyliśmy.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, jako że to często pierwsza naprawdę wielka biesiada dla rodziny, na której dziecko wie, że cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Stąd też rodzice robią wszystko, żeby ten dzień utrwalił się na długo w jego pamięci.

Lokal na komunię – zarezerwuj jak tylko będzie ogłoszona data wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy poczęstują rodzinę w swoim domu czy konieczne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest zwykle możliwe wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej rodziny, aczkolwiek to już rzadkość. Obiady komunijne przeobraziły się w ostatnich dekadach w duże eventy rodzinne, na które zjeżdża się nawet do kilkudziesięciu gości, zatem zazwyczaj urządzane są w restauracjach lub salach weselnych. Jeżeli planujemy zarezerwować najlepszy lokal, zalecamy wziąć się za poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie ogłoszona data sakramentu. W sezonie komunijnym dużym problemem może okazać się też znalezienie dobrej firmy cateringowej, dlatego powinno się wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu menu na komunię. Niezbędne jest także to, aby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak następującą później zabawę gości. Tradycją stały się też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się przepięknymi, schludnymi pomieszczeniami. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora liczba, radzimy zastanowić się nad wynajęciem animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi grami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą prezenty dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów upominków, np. zabawkowych pistoletów lub kosztownej biżuterii.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]