Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Odwiedź http://brabis.pl. Skorzystaj z doświadczenia specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem sporych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę ds. finansów na stałe, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, aby sumiennie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi wielu z nas – należy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług będzie zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy ekspertom od księgowości

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy gwarancję, że następstwem potencjalnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i funduszy – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również nadmienić o wygodzie, jaką dają takie usługi. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy kierować się wyłącznie cennikiem porad – dziwnie niskie ceny usług z reguły oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy uzyskali właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]