Mass collect i możliwości jakie daje

Mass collect i możliwości jakie daje

Na https://bit.ly/3499Qrk odnajdziesz więcej wskazówek o tym, co to jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie użyteczna?

Działanie mass collect jest generalnie niezwykle proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, czyli na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą dokonali oni wpłaty (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania ręcznego, a przy tym na wyeliminowanie prawdopodobnych omyłek nieraz mających miejsce w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności – o zaletach usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją między innymi mBank i kilka banków spółdzielczych) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc wystawia mniej niż stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące monitorowanie przychodzących należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]