Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Szukasz aktualnej oferty internetowej wymiany walut? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://nkantor.pl.

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w najbliższej placówce bankowej – te pierwsze w dalszym ciągu działają w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Jednak w szybko zmieniającym się świecie, ludzie zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy nie licząc przewalutowania?

Działanie kantoru online jest jednakowo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest głównie to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zwykle z minionego dnia. Drugim i niezwykle ważnym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka specjalnych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku) albo w ustalonym przez użytkownika terminie.

Doceniasz wolność w dyspozycji kapitałem? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących wygodę oraz ogromną wolność w dysponowaniu swoimi środkami finansowymi. Używają ich też osoby studiujące lub pracujące za granicą i osoby spłacające pożyczki w obcej walucie. Jednak zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.