Czy warto lokować oszczędności w złoto w sztabkach?

Czy warto lokować oszczędności w złoto w sztabkach?

Chcesz kupić sztabkę złota? Kliknij tutaj.

Gromadzenie pieniędzy na koncie czy deponowanie ich na lokacie nie jest teraz tak dochodowe jak jeszcze parę lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i ogólne zrozumienie, że nie zainwestowane środki przynoszą zysku sprawiły, że Polacy poszukują sposobów, które pomogą ich finansom przynosić po latach dodatkowy dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz zagorzalszych sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Sztaba złota to inwestycja na lata

Od razu wypada dobitnie zaakcentować, że inwestycja pieniędzy w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto z reguły nie poddaje się większym i mniejszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niepewność polityczna oraz ekonomiczna nierzadko podnosi jego cenę. Oczywiście, można spostrzec wahania w jego wartości, jednak przeglądając jej historyczny wykres łatwo można spostrzec, iż wraz z upływem czasu ona wzrasta. Co jest tego przyczyną? Od wieków ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu praktycznie się nie zmienia. Dawno temu był on uniwersalną walutą, obecnie jest szeroko stosowany w przemyśle, medycynie oraz elektronice, jak również – wciąż na potężną skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu użytego przykładowo przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też radia CB) jest nieraz nierentowny, stąd popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, iż przez kolejne dziesięciolecia ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Sztabki złota – czy każdego stać na ich kupno?

Czytając o inwestycji oszczędności w złoto w sztabkach większość inwestorów z miejsca oceni, że to nie dla nich, ze względu na ogromny koszt. Jednakże sztabki złota są wytwarzane w różnych wagach, zatem zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 5 g. Te drobne sztabki są także znakomitym pomysłem na upominek. Więksi inwestorzy, posiadający większe fundusze często decydują się na cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, a nawet 1 kg. Trzeba jednak wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto o wiele taniej. Stąd warto kupować sztabki złota o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na mniejsze sztabki.

Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]