Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Skieruj się tutaj po więcej informacji o Dolomity trekking.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Nie ulega wątpliwości, iż są one porywające, aczkolwiek osoby często uprawiające ten typ aktywności z czasem pragną doświadczyć powtórnie podekscytowania płynących z ekskursji po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeśli można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Charakterystyka włoskich Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się pokaźną ilością skalistych grani, stromych turni i baszt skalnych, które w ciągu dnia przez padające na nie słońce zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i dość spadziste stoki, wyznaczono w nich również niemało łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów mających pewne doświadczenie w trekkingu.

W alpejskich Dolomitach spędzisz również interesująco zimę

Początkujących zapaleńców trekkingu z pewnością urzeknie przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po trasach, które są zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak opracowany, aby ich uczestnicy przeszli instruktaż z zasad asekuracji, a także procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób bardzo forsowna, ale jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać przez całe życie. W Dolomitach można spędzić także ciekawie zimę, chodząc po mniej spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na szczyt Averau czy grupę Tre Cime.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]