Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Szukasz pełnej oferty wycieczki w Himalaje? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to wiele elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić także o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią pole zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na wstępie należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Przyczyną kłopotów bywa też samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkowym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]