Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Odwiedź https://narowery.visitmalopolska.pl/, żeby zdobyć więcej informacji o trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska ma możliwość poszczycić się znaczącą rozpiętością geograficzną naturalną i ładnymi widokami. Duże wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – ale nie jedynie. Dużo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odszukamy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są trudne technicznie, jak oraz trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są bardzo malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie nadmienić o trasie VeloDunajec, którą co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są niezapomniane!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej legendarnych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego zaletą – oprócz ślicznych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest oszałamiająca nawierzchnia i mnogość atrakcji oraz dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków oraz przyciągająca przyroda, ale również przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.