Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ uzyskasz więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa.

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie wielu turystów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych przeżyć bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6 km n.p.m. Turystów przyciągają zwłaszcza sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, kurczące się już lodowce, jak również przepiękne krajobrazy. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza stosowną preparację – ze względu na dużą wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest sporym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto także zrobić zapas leków zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]