Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności szlaków powoduje, iż każdy – nawet kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte kłopoty mogą stać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach należy skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Największą popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość miłośników gór nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]