Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Wyprawy w góry mają wiele form. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania niesamowitych widoków.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 poziomy trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do większego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga solidnej kondycji i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, a także przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków biwakowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce entuzjaści tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o inne góry Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się Alpy, Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach, jak również graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]