Uchroń się przed wodą – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Uchroń się przed wodą – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to podstawa każdego budynku. Już na etapie projektowania budynku musimy zadbać o to, żeby konstrukcja była solidna. Świetnie sprawdza się w tym celu izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Przekonajmy się w takim razie przed czym zabezpiecza taka izolacja.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – chroni przed wodą naporową

Czynniki środowiskowe intensywnie oddziałują na konstrukcję nieruchomości. Szkodliwe konsekwencje ma szczególnie oddziaływanie wody, co może być przyczyną wyziębiania domu. Zawilgocone fundamenty sprawiają, że rośnie współczynnik przepuszczalności cieplej nieruchomości, a tym samym podnoszą się koszty centralnego ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest najpopularniejszą formą hydroizolacji pomagającą nieruchomość przed niekorzystnym wpływem wód gruntowych oraz pojawieniem się grzybów i pleśni. Używa się ją zarówno przy nieruchomościach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Budowę osłania się przy pomocy różnych sposobów izolacji. Izolację przeciwwodną wykorzystuje się na bardzo wilgotnych terenach, gdy woda zalega w pobliżu konstrukcji. Z kolei w większości przypadków stosowana jest izolacja przeciwwilgociowa, która pomoże ochronić ściany przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zadbaj o kąty, krawędzie i brzegi ścian

Istnieją różne techniki izolacji – od wewnątrz i na zewnątrz. Służą do tego różnorodne materiały budowlane, np. tzw. lepiki, folie kubełkowe, masy asfaltowe czy powłoki polimerowe. Pamiętajmy, że skuteczna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów opiera się na wykonaniu oddzielnych schematów dla najważniejszych punktów jak przykładowo: narożniki, załamania i zespojenie murów. Dlatego roboty należy zlecić firmom posiadającym wieloletnie doświadczenie w tym obszarze – tylko wówczas będziemy pewni, że nieruchomość jest profesjonalnie zabezpieczona przed oddziaływaniem wody.