Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Jeśli potrzebujesz blachodachówki, koniecznie odwiedź ten adres.

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Oczywiście znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę trwałe.

Blacha na dach – cechy oraz zalety

Blacha dachowa produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane powłoki lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. Aby jednak cieszyć się tymi zaletami, blachy na dach powinno się kupić w przetestowanych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08