Jakie wybrać rynny – metalowe czy PCV?

Jakie wybrać rynny – metalowe czy PCV?

Jeśli chcesz zamówić rynny metalowe, koniecznie sprawdź www.regamet.pl.

Systemy dachowe składają się z szeregu modułów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować wyboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – podobnie jak montaż rynien. Co wobec tego powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie moduły wchodzą w jego skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu lub pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe lub plastikowe – które zamontować?

W ofercie sklepów budowlanych dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z kilku materiałów – między innymi z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien warto więc skonsultować z profesjonalistą.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08