Elementy budowlane – dźwigary

Elementy budowlane – dźwigary

Jeśli potrzebujesz dźwigarów, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z betonu, jak również wykonanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są też niezastąpione przy budowie sufitów – wówczas ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada zaraz po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je dostać?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Z tej przyczyny jego główną cechą jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania i rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak topola, buk, sosna czy olcha. Niezmiernie istotne jest także odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, klejów i pozostałych płynnych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej posiadać własne?

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup oraz magazynowanie generuje jednak pewne wydatki. Z kolei firmy, które okazjonalnie przyjmują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także pozostałych elementów szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]