Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Dlatego coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu budynek ocieplić. Nie jest stosowana też papa. W konsekwencji domy z drewna w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu bądź wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje bardzo dobre samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla astmatyków, mających alergię oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Lokalizacja firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]