Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia także halę basenową lub ogród. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Tego typu akcesoriów jest jednak dużo więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Lokalizacja firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]