Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Sprawdź informacje o wyprawie w Alpy.

Sympatycy gór, którzy znają już dokładnie każdą trasę w w Karpatach, w Sudetach oraz w Górach Świętokrzyskich, ostatecznie zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Najważniejsze wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, który obejmuje swoim obszarem kilka krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe szczyty, o zdobyciu których marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. i Dom – 4545 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Les Droites lub szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Do kogo kierowane są oferty wycieczek w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest kilka atrakcyjnych propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już stosowne umiejętności narciarskie i posiadają wystarczającą wydolność fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi przede wszystkim aspekt szkoleniowy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę podstaw bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Bezsporną zaletą takich wycieczek jest to, że prowadzone są w ograniczonych, maksymalnie siedmioosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę opiekunów.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, niosącym satysfakcję z pokonywania własnych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]