Podróż na Sri Lankę – buddyjskie świątynie i plantacje herbaty

Podróż na Sri Lankę – buddyjskie świątynie i plantacje herbaty

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o Sri Lance? Wejdź na www.relaksmisja.com

Pomimo że w rodzimych górach czy nad Bałtykiem jest bez liku malowniczych miejscowości, w których można aktywnie spędzić wczasy, często chcemy po prostu wyrwać się w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na całkowicie inny poziom. Kapitalnym pomysłem jest wyjazd do Azji, dlatego że tamtejsza tradycja i kultura są całkiem inne od polskich, zatem podróżnikowi z Polski przyniosą niemało niesamowitych wrażeń. Taką otwierająca oczy wycieczką z pewnością będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem tak przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Aktywne zwiedzanie albo odpoczynek na plaży – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to stosunkowo niewielkie państwo położone na wyspie Cejlon i przylegających mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż większość europejczyków za podstawową atrakcję uważa jej urocze wybrzeża, a także możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych świata. Cejlon kojarzony jest także z rozległych pól herbaty, której produkcja jest kluczowym sektorem gospodarki tej wyspy. Jednak jest to też państwo, które w swoim zakrytym dżunglą sercu skrywa wiele zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zdziwienia, gdyż historia tego kraju sięga ponad 3 tys. lat.

Co zatem wypada zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni obowiązkowo zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek kilku religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najsłynniejszą – świątynię Świętego Zęba Buddy i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala sławnym również ze swoich guźców, krokodyli oraz lampartów. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie wypić choć raz najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie trzeba też przejechać się długim miejscowym pociągiem.

Jak przygotować podróż na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w dużej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, aczkolwiek najciekawsze wczasy na Sri Lance to te zaaranżowane specjalnie z myślą o naszych osobistych zainteresowaniach. Takie wakacje szyte „na miarę” aranżuje krakowskie biuro Relaksmisja, które sięgając do swojego doświadczenia dopasuje plan wakacji do wymagań każdej osoby.

Lokalizacja firmy:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]