Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Szukasz więcej wiadomości o aktywnych wyprawach? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj tutaj.

Są dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy w każdy dzień urlopu starają się zrobić coś wyjątkowego, czego do te pory nie doznali. Właśnie dla takich osób agencje turystyczne przygotowują interesujące propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie wieloletnich przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Wyprawy dla aktywnych to starannie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać rozmaite zakątki świata i naszego kraju od zupełnie innej strony. Program takich podróży jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących wrażeń to też świetna szansa, by zdobyć dodatkowe umiejętności, gdyż w wielu przypadkach wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do opanowania zasad przeżycia w określonym terenie. Podczas wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają podstawy survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo w razie lawiny. Wypada również napomknąć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy między uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wyprawy – dokąd można pojechać?

Najatrakcyjniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to najczęściej wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są szczyty w rozmaitych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i wejść cztery główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą również zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać miejscowe parki narodowe, Etnę i przespacerują się ulicami zachwycających miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Ale Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez trudu dadzą sobie rade też podczas wyprawy do Nepalu lub na Wyspy Komodo.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]