Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Na tej stronie znajdziesz pełną ofertę skitur.

Gros osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam na ogół wyłącznie po to, żeby spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Trudne, a zarazem dające dużo satysfakcji skitury

Od kilku lat turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym wypoczynkiem w górskim domu z drewna i przelotnym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich piękna podczas stosunkowo trudnych, a zarazem dających mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart i butów.

Nie wiesz, czy poradzisz sobie na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez trudności dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw okaże się dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]