Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Kliknij tu, jeśli szukasz więcej informacji o fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca wyleczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i dlaczego ?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest szeroko stosowana w medycynie sportowej, kosmetologii, ortopedii, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezmiernie precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia daje nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej działają między innymi w terapii chorób związanych z narządami ruchu, jak bóle w okolicy bioder, bóle nadgarstka, zespół bolesnego barku czy ostroga piętowa. Aparat do fali uderzeniowej może być stosowany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez rehabilitantów oraz kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – wysoka skuteczność

Używane współcześnie aparaty stosujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, co pozwala na przeprowadzenie leczenia u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]