Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Zdrowe i białe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – przywróć piękny uśmiech

Mycie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (pasty, woski, paski), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po trzech sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – zweryfikuj czy nie masz ubytków

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalnego szablonu ustala się odcień zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są zatem niesamowite i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z różnych względów nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.