Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Korekcja wad wzroku Kraków. Więcej na http://tinyurl.com/yaod2h2s.

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się uciążliwych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się zabiegom korekcjiwzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do zakładania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności, krótkowzroczności, a także wielu rzadszych chorób. Wyjątkowo rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku charakteryzująca się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje biegła załoga lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, wybierze najlepszą technikę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnego ekwipunku diagnostycznego, więc mogą zidentyfikować nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych schorzeń, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący badaniem przydatnym w wykrywaniu zapalenia gałki ocznej, jaskry i pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekcja wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi przypadłościami, takimi jak usuwaniem kaszaków lub ciała obcego z oka.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]