Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Więcej w temacie leczenia presbiopii na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w istocie przeszkadza w czytaniu gazet, korzystaniu z telefonu komórkowego czy komputera, pisaniu, a także podejmowaniu szeregu innych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją zaburzenia zdolności oka do akomodacji lub jej kompletnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie okularów, jakkolwiek wywołuje to trudności. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, natomiast modele progresywne przeważnie nie są tanie. Lepszym rozwiązaniem może być zatem zlikwidowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie starczowzroczności. Czemu jest potrzebne?

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii umożliwia ustrzeżenie się licznych komplikacji przy realizowaniu niezbędnych, najprostszych aktywności. Ludzie cierpiące na tę chorobę (warto zaakcentować, iż w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności manifestują się niedługo ukończeniu 40 lat) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy) bądź robieniem zakupów (w gruncie rzeczy ogranicza możliwość przeczytania ceny produktu). Poza tym, w przeciwieństwie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość dokładniejszego widzenia w dali, a używanie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Nie należy też zapominać, że wada ta się cały czas pogłębia, a każde następne 2 lata lata przynoszą w większości wypadków pogorszenie widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – usunięcie wady podczas jednego zabiegu

Oprócz korekty przy pomocy szkieł korekcyjnych, możliwe jest również leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę zakładania szkieł korekcyjnych. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, aby w trakcie jednego zabiegu zupełnie pozbyć się wady w obu oczach.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]