Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Więcej na temat magnetoterapie aparat na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia redukuje również ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza obrzęki.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, wspaniale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]