Wykorzystanie koszulek reklamowych w marketingu

Wykorzystanie koszulek reklamowych w marketingu

Personalizowane koszulki to nie tylko popularna metoda promocji marki, ale także nietypowy pomysł na prezent. Jak można posłużyć się koszulkami z nadrukiem? Jakie technologie nadruku stosuje się obecnie do tworzenia tego rodzaju gadżetów?

Personalizowane koszulki jako element reklamy i nie tylko

Podkoszulki są codziennie wykorzystywane w marketingu – służą do reklamy przedsiębiorstw, produktów oraz szkoleń. T-shirt z oryginalnym napisem może być wręczany partycypantom targów pracy bądź eventów kulturalnych. Logo firmy nadrukowane na koszulkę jest wyraziste i bez trudu ściąga uwagę ewentualnych odbiorców. T-shirty z nadrukiem można też użyć do integracji pracowników przedsiębiorstwa, przykładowo jako część wspólnej identyfikacji nakładany podczas szkoleń lub imprez firmowych. Ponadto podkoszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można wykorzystać w życiu prywatnym – to wspaniały pomysł na upominek, między innymi z okazji uzyskania dyplomu, dnia imienin lub Dnia Matki. Impreza w gronie rodziny oraz przyjaciół zyska zupełnie nowy wymiar, jeżeli wszyscy uczestnicy ubiorą t-shirty z zabawnym nadrukiem.

Flex, sitodruk i pozostałe metody nadruku na t-shirtach reklamowych

Personalizowane koszulki powstają przy zastosowaniu najnowszych technologii druku. Głównie jest nim sitodruk, czyli metoda, w której każdy kolor obrazu jest odwzorowany odrębnie na siatce, na przykład z włókien lub metalowej. Potem specjalny barwnik przeznaczony do odzieży jest przetłaczany przez ten szablon. Powstające w ten sposób napisy czy też grafiki wyróżniają się rewelacyjną trwałością – t-shirty można prać dziesiątki razy nie martwiąc się o zrujnowanie nadruku. Sitodruk umożliwia zastosowanie właściwie dowolnego koloru, jak również uzyskanie ciekawych efektów, między innymi gradientów, przy czym opłaca się zwłaszcza przy znacznych nakładach. Do produkcji gadżetów reklamowych wykorzystuje się także termodruk, transfer cyfrowy, flock i tampodruk. Termotransfer nadaje się do małych nakładów – również jednego egzemplarza! Technologia ta polega na wgrzaniu w materiał folii flex bądź flock. Ta metoda także wyróżnia się ogromną trwałością.