Usługi SEO – postaw na doświadczenie fachowców

Usługi SEO – postaw na doświadczenie fachowców

Złóż wizytę w agencji SEO Kraków - tu skorzystasz z usług specjalistów.

Przedsiębiorstwa i administratorzy stron internetowych, którzy pragną, aby dotrzeć do najlepszych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, mogą to uzyskać na minimum trzy sposoby. Pierwszy – nie zalecany – to podejmowanie działań samodzielnie. Nie mając doświadczenia w obszarze SEO i nie obserwując systematycznie informacji o modyfikacjach w algorytmie Google, ciężko postępować właściwie i – kluczowe – efektywnie. Druga droga to utworzenie etatu dla profesjonalnego SEOwca, aczkolwiek nie każda firma może sobie na to pozwolić ze względu na budżet. Trzecie wyjście to zatrudnienie agencji SEO. Budżet przeznaczony na zadania agencji SEO można dostosować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Atutem współpracy z agencją SEO jest to, że obok ekspertów od SEO w pracują tam także osoby od content marketingu, kampanii Google Ads, projektowania graficznego i kodowania służące rzeczowym wsparciem w tych kwestiach.

Cechy sumiennej firmy SEO

Agencji SEO w Polsce jest co niemiara. Na co zwrócić uwagę podczas doboru firmy, która poprawi naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Warto postawić na firmę, która istnieje na rynku od dłuższego czasu. Liczba firm SEO, a również tych kreatywnych i reklamowych, z miesiąca na miesiąc rośnie, co nie zawsze łączy się z jakością usług. Wybierając agencję, która istnieje od mniej więcej dziesięciu lat, można mieć pewność, iż posiada ona spore doświadczenie i może w każdej chwili zaprezentować szerokie portfolio swoich dotychczasowych klientów. Agencje SEO częstokroć na swoich stronach dodają sekcję z opisem tzw. „kejsów”. Zanim podpisze się umowę warto przeanalizować studia takich przypadków, by samemu przekonać się, jakich rezultatów można oczekiwać po agencji, jak również to jakie problemy udało jej się rozwikłać oraz dla jakich branż pracowała. Najlepsza agencja SEO to taka, której praca jest transparentna: zawiadamia o planach zadań na najbliższe tygodnie, jak również dostarcza sprawozdanie z ukończonych działań i ich rezultaty.

Druga niebagatelna kwestia to spersonalizowana oferta i dostrojenie zakresu prac do charakteru działalności, którą prowadzi klient agencji. Jeśli agencja SEO na zapytanie ofertowe odpisuje w ciągu 30 minut, a oferta sprawia wrażenie uniwersalnego szablonu, należy traktować to jak sygnał alarmowy. Po otrzymaniu pytania pracownik kompetentnej agencji SEO winien skontaktować się z zainteresowanym klientem, by poprosić o pomocnicze informacje o firmie, nieodzowne do zaprezentowania dla niej kompleksowej oferty. To dane, których nie można wyszperać samodzielnie w internecie, jak np. informacja o prowadzonych do tej pory działaniach SEO i o najistotniejszych dla klienta usługach albo artykułach, które chce wypromować.

Rozliczenie za usługi firmy SEO – których ofert się wystrzegać

Z nieufnością powinno się potraktować agencje SEO, które proponują umowę z opłatą za uzyskany wynik. W takim modelu klient rozlicza się z firmą SEO dopiero wtedy, kiedy frazy kluczowe osiągną uzgodnione w umowie pozycje w SERP (przykładowo wejdą do Top3 albo Top10). To w dalszym ciągu często spotykany rodzaj rozliczeń, lecz wiąże się z dużym zagrożeniem – można wszak uzyskać błyskawiczny efekt naruszając reguły ustalone przez Google. Codziennie aktualizowany algorytm też nie pomaga w dotrzymaniu obietnic składnych zleceniodawcy, stąd dobra agencja SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych efektów. Co do ceny za działania firmy SEO, to sporadycznie jest ona stała – tradycyjnie w pierwszych tygodniach po zawarciu kontraktu nieodzowne jest zaangażowanie większego budżetu, aby wykonać dogłębny audyt SEO, a później wykonywać wszystkie wyliczone w nim sugestie. W kolejnym okresie współpracy, gdy strona klienta jest już zoptymalizowana, wydatki na działania bywają o wiele mniejsze.

Lokalizacja firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]